Особливості створення та розрахунку пропорцій для замішування бетону на відсіві, характеристики та переваги розчину

Бетон, створений на основі відсіву та цементу — дуже розповсюджений будівельний матеріал. Велику популярність він завоював завдяки своїм високим технічним показникам та властивостям. Після того, як суміш застигає, вона стає дуже міцною, претвердою. Завдяки саме цьому бетон з відсіву користується високим попитом у всіх галузях сучасного будівництва.

Особливості застосування відсіву під час приготування бетону

Під час приготування щебеню утворюються частинки різні за діаметром. Їх пропускають саме через спеціальне сито. У результаті такої маніпуляції отримують той же щебінь різних фракцій та відсів. Останній являє собою дуже дрібні частинки, котрі не можна віднести до жодної з відомих фракцій. Відсів можна використовувати разом зі щебенем для створення різних будівельних сумішей. Проте ці елементи здатні на більше: їх цілком можна використовувати замість піску, замішуючи бетонні розчини деяких марок.

З економічної точки зору бетон на відсів є дуже вигідним. Хоча багато хто перед придбанням матеріалу турбується, чи не знижується якість такого товару. Експерти в будівельній промисловості стверджують, що використання відсіву замість піску у деяких випадках є більш правильним рішенням, яке несе у собі тільки переваги.

Щоб краще розбиратися у якості бетонних сумішей, можна проаналізувати, які марки відсіву раціонально використовувати для виготовлення кожної з них:

 1. Для бетону В7.5 (М100) ідеально підходить відсів вапняковий. Можна використати гранітний 0-5 та 0-10, а також серпентинітовий.
 2. Бетон В12.5 (М150) краще за все змішувати з відсівом вапняковим. Трошки менше, але також підходить серпентинітова та гранітна 0-5, 0-10 марки.
 3. Змішувати бетон В15 (М200) найкраще із гранітними відсівками. Дозволяються також варіанти вапнякової та серпентинітової марок.
 4. Відмінним виходить бетон М250 з відсіву гранітного 0-5 та гранітного 0-10. Непогано поєднується з вапняковим та серпентинітовим варіантами.
 5. Бетон В22.5 (М300) добре поєднувати із відсівками гранітними 0-5 та 0-10 марок, а також непогано додавати до основного матеріалу серпентинітову марку.
 6. Отримати якісний бетон М350 з відсіву можна, якщо поєднати його з гранітними відсівками. Трохи менші властивості бетонного розчину отримаємо у поєднанні з серпентинітовими елементами.
 7. Бетон В30 (М400) також змішуємо із гранітними відсівками. Можна спробувати і серпентинітову марку.
З усього можна зробити висновок, що відсіви «габбро», «дюрітові» та «мармурові» не підходять для бетону, тоді як «серпентинітові», «гранітні» та «вапняні» цілком можна використовувати, аби отримати будівельний матеріал із високими технічними характеристиками.

Правильні пропорції бетону з відсіву та піску

Від пропорцій кожного зі складових бетонного розчину, які використовуються під час його виготовлення, залежить кінцевий результат, а саме: довговічність, стійкість, міцність та експлуатаційні показники.

До класичного рецепту входить пісок, щебінь та цемент. Проте, як ви вже знаєте, у деяких випадках раціональніше брати відсів. Цей матеріал може бути заміною як піску, так і щебеню. Отож, скільки потрібно відсіву на куб бетону розглянемо детальніше:

 • для бетону М-100 необхідно 214 кг цементу і масова доля щебеню — 6, піску — 3.6, відсіву — 2;
 • для бетону М-150 потрібно 135 кг цементу з масовою долею щебеню — 4.6, піску — 2.6 і відсіву — 2;
 • для бетону М-200 знадобиться 286 кг цементу із масовою долею щебеню — 3.9, піску — 1.7, відсіву — 2;
 • для бетону М-250 необхідно 332 кг цементу, а також щебеню — 2.8, піску — 1.3 і відсіву — 2;
 • для бетону М-300 знадобиться 382 кг цементу із масовою часткою щебеню — 2.5, піску — 1 і відсіву — 2;
 • для бетону М-350 потрібно 428 кг цементу та щебеню — 1.5, піску — 0.3 і відсіву — 2.
Щоб отримати якісний будівельний матеріал потрібно знати, скільки відсіву в кубі бетону та як розрахувати його кількість для кожної марки бетонної суміші. Наступний приклад продемонструє це наочно:

 1. Вага цементу М400 — 286 кг.
 2. Вагу щебеню 286 кг множимо на 3.9 і отримуємо 1115.4 кг.
 3. Вага піску 286, помноживши її на 1.7, отримаємо 486.2 кг.
 4. Вагу відсіву 286 кг множимо на 2, в результаті отримуємо 572 кг.
З останньої формули стає зрозумілим, як отримати бетон саме з відсіву, пропорції котрого розраховуються відповідно до марки та ваги цементу.

Переваги матеріалу

Використовуючи склад бетону для тротуарної плитки з відсіву замість піску, можна отримати поверхню з унікальними властивостями. Така суміш буде матеріально вигідною. Це, у свою чергу, дозволяє зменшити затрати на кожен викладений кубометр розчину. У плані масштабних робіт подібна економія буде особливо помітною.

До інших переваг бетонного розчину можна віднести високий рівень міцності та можливість заповнення найдрібніших пор у робочій поверхні. Все це впливає на таку характеристику створеної конструкції, як довговічність — її термін придатності значно підвищується.
МЕНЕДЖЕР З'ЄДНАЄТЬСЯ З ВАМИ ЗА 5 ХВИЛИН!
Оформлення звернення, скарги чи претензії: