Особливості, переваги та відмінні характеристики бетону на піску, етапи його створення та сфери використання

Згідно із ДСТУ 7473-94 піскобетоном називають дрібнозернистий конструкційний бетон. Дослідження стосовно характеристик та властивостей цього матеріалу розпочали ще у середині 20 століття. Це пояснюється необхідністю отримання залізобетону у регіонах, де немає родовищ мінералів, необхідних для його створення. До цих порід відносимо портландцемент, який попередньо просушують, а також кварцовий чи річковий пісок фракціями не менше 3 мм. Окрім основних мінералів бетон на піску також містить модифікатори для підвищення сили адгезії, вологостійкості, пластичності та довговічності готового розчину.

Технологія виготовлення піскобетону

Виготовлення суміші відрізняється швидкістю та простотою процедури. Головний етап, до якого висувають особливі вимоги — це підготовка інгредієнтів перед їх замішуванням. Кожен мінерал проходить процес фільтрації, після чого вони стають повністю очищеними від другорядних речовин. Далі сировина піддається високим температурам для детального просушування.

Щоб отримати піскобетон, підготовлені компоненти у рівних пропорціях поміщають у спеціальний агрегат — змішувач. Головна відмінність процесу полягає у пошаровому завантаженні мінералів по декілька разів із чергуванням шарів.

Готова продукція з обладнання переноситься до цементовозу або відправляється до цеху для фасування.

Класифікація бетону на піску

Існує дуже багато різновидів розчину піскобетону. Всі вони мають відповідні технічні показники, властивості та сферу використання. Щоб швидко обрати необхідну суміш із усіх наявних, їх маркують згідно із ДСТУ 7473 наступним чином:

 • B — клас за міцністю;
 • F — категорія по морозостійкості;
 • W — марка по водонепроникності;
 • M — індекс параметру міцності на стискання.
Існує також окрема категорія матеріалу за показником легкоукладальності. Так, під позначкою «Ж» зазначений параметр жорсткості, під «Р» — речовини, котрі розтікаються, а під «П» — показник рухливості.

Технічні характеристики та властивості матеріалу

Піскобетон, на котрий ціна визначається в залежності від його різновиду, маркування, об'єму замовлення та особливостей доставки, не розчарує вас своїми фізичними та механічними властивостями.

Його міцність варіюється у межах від 100 кгс/см2 до 500 кгс/см2. Фракційний склад складає 0.1 мм -3.0 мм. Для формування бетону необхідно 28 діб. Стосовно ваги, то вона встановлюється відповідно до марки.

Використаний піщаний бетон для фундаменту можна покривати іншими матеріалами через 5 діб. Свіжо-приготовану суміш необхідно використати протягом наступних 60 хвилин.

Для виготовлення 1 кг розчину потрібно 0.20-0.25 л води.

Для прокладення поверхні в 1 мм знадобиться 1.9 кг/м2 суміші.

Повне застигання бетону спостерігається через 48 годин, тоді як починається цей процес вже на 180 хвилині з моменту створення.

Щільність розчину становить 2000 кг/м3 — 2200кг/м3. Колір готової суміші — сірий.

За марками міцності піскобетон розділений на категорії від М100 до М500, кожну з яких можна купити на вигідних умовах у спеціалізованій компанії.

Використання піщаного бетону

Матеріал використовується під час проведення будь-яких ремонтно-будівельних робіт, які вимагають використання цементних розчинів. Обирається суміш за маркуванням:

 1. В7.5 (М100) — застосовується для вирівнювання стін, внутрішніх штукатурних робіт та кладки міжкімнатних перегородок.
 2. В12.5 (М150) — використовується під час фасадних робіт та будівництва несучих стін малоповерхових об'єктів. Матеріал відрізняється стійкістю до перепадів високих та низьких температур.
 3. В15 (М200) — краще рішення для заливних, у тому числі і теплих підлог. На вулиці використовується для створення алей, тротуарів та велосипедних доріжок. Підходить для укладання фундаменту, а також зведення блокового, цегляного чи монолітного будинку на 2 поверхи.
 4. В20 (М250) — підходить для заливки моноліту у будівництві обֹ'єктів на 2-3 поверхи. Активно застосовується для створення бетонних підлог у приміщеннях з високим рівнем прохідності: супермаркети, торгові та розважальні центри, адміністративні споруди, індивідуальні гаражі, спортивні зали.
 5. Піскобетон М300 — використовується під час побудови монолітних та кладочних об'єктів висотою до 5 поверхів. Матеріал витримує великі навантаження, що виникають у паркінгах, на автостоянках та складах.
 6. В25 (М350) — суміш з великим показником міцності. Такі властивості дозволяють використовувати матеріал для створення під'їзних доріг для вантажного автотранспорту, а також заливних підлог промислового призначення.
 7. В30 (М400) — популярний матеріал у промисловому будівництві. Застосовується для посилення показників міцності та витривалості різних конструкцій.
Сфера використання піскобетону дуже широка. Головне його призначення, звичайно ж, зведення будівель різного призначення.

Переваги піщаного бетону перед класичним його різновидом

Головними позитивними якостями та характеристиками, що відрізняють піскобетон від звичайного тяжкого бетону є наступні:

 • відсутність щебеню та гравію, які обумовлюють необхідність створення товстого шару матеріалу;
 • використання тільки одного в'яжучого елементу — портландцементу;
 • порівняно невелика вага суміші через відсутність кам'яних наповнювачів;
 • високі показники адгезії;
 • простота в експлуатації, що дозволяє зменшити часові ресурси.
Матеріал не пропускає воду, а тому його можна і навіть потрібно застосовувати у сантехнічних закладах.
МЕНЕДЖЕР З'ЄДНАЄТЬСЯ З ВАМИ ЗА 5 ХВИЛИН!
Оформлення звернення, скарги чи претензії: